Najczęściej

zadawane pytania

Jaki zakres obejmuje umowa?


- kompleksowy projekt instalacji, - zakup budki na własność, - przygotowanie techniczne i wizualne - adaptacja budki telefonicznej oraz aparatu telefonicznego, - zaprojektowanie, zaprogramowanie oraz zainstalowanie systemu umożliwiającego odtwarzanie sekwencji audio przy użyciu aparatu telefonicznego; opcjonalnie dodatkowe funkcje instalacji, takie jak np. automatyczne dzwonienie budki w określonych godzinach, - profesjonalna produkcja nagrań wybranych tekstów / materiału audio przy zaangażowaniu aktorów. Opcjonalnie istnieje możliwość opracowania merytorycznie wysokiej jakości tekstów, - wsparcie techniczne, - transport i uruchomienie instalacji do wyznaczonej lokalizacji na terenie Polski, - sława, prestiż i satysfakcja :-)
W jakich działaniach można wykorzystać Budkę?


Instalacja doskonałe sprawdza się we wszelkich działaniach kulturalnych, animacyjnych, promocyjnych, turystycznych, historycznych czy informacyjnych. Budka posiada ogromne możliwości profilowania i dopasowania tematycznego.
Dlaczego Budka, a nie infokiosk?


Argumenty są dwa. Pierwszy - infokioski miały sens 15 lat temu. W dobie internetu i smartfonów każdy człowiek nosi infokiosk w kieszeni, a co za tym idzie, jeśli potrzebuje konkretnych informacji, może je mieć w zasięgu ręki w dowolnej chwili; jeśli już poszukuje informacji bądź inspiracji w przestrzeni miejskiej, to jest to coś wyjątkowego, nieoczywistego, rzadkiego. Drugi - budki telefoniczne które znamy zniknęły bezpowrotnie. Nim to się stało, my ocaliliśmy ich niewielką ilość, dzięki czemu mogą one teraz zaistnieć w symboliczny sposób w nowej roli, zaskakując, dając wiele radości z fizycznego, niewirtualnego kontaktu. :-)
Czy Budka może być mobilna?


Tak, aczkolwiek nie należy ona do najlżejszych (waży ok. 200 kg w zależności od użytych materiałów). Każda Budka posiada podłogę z otworami dzięki którym można zainstalować ją na stałe do podłoża. To Wy podejmujecie decyzję czy chcecie instalację mobilną, czy stacjonarną.
Jak jest zasilana Budka?


230V. Przy instalacji stacjonarnej konieczne jest dostarczenie energii elektrycznej do miejsca, w którym Budka zostanie zainstalowana. Opcjonalnie w przypadku instalacji mobilnej możemy wewnątrz zainstalować akumulator (power bank).
Czy fundament jest konieczny?


Sugerujemy takie rozwiązanie, jeśli chcecie by instalacja była stacjonarna. Fundament zwiększa jej stabilność i bezpieczeństwo.
Czy możliwy jest wynajem Budki, np. na imprezę, wydarzenie?


Rozważamy taką możliwość w przyszłości.
Jaki jest czas realizacji zamówienia?


Wszystko zależy od aktualnej ilości zamówień. Standardowy czas realizacji wynosi dwa miesiące od podpisania umowy.
Jak wygląda kwestia aktualizacji treści?


Treści aktualizujemy bezprzewodowo. Wystarczy, że Budka znajduje w zasięgu sieci WiFi; może to być również smartfon z udostępnionym HotSpotem.
Jaka jest odporność na czynniki zewnętrzne i wandalizm?


Budka jest bardzo mocną konstrukcją. Szkielet wykonany jest z grubego stopu aluminium, do wypełnienia okien używamy bezpiecznych materiałów, takich jak dibond, stal nierdzewna, pleksi; dach wykonany jest z syntetycznego kompozytu. Wszystkie one są bardzo odporne na zewnętrzne czynniki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne (np. przewód słuchawki aparatu wyposażony jest w specjalną stalową linkę zabezpieczającą ją przed wybrykami ułańskiej fantazji). Kwestia wandalizmu to osobny temat. Sama instalacja wykonana jest bardzo solidnie, natomiast zawsze sugerujemy dodatkowe środki bezpieczeństwa, z jakich zazwyczaj korzysta się przy tego typu inwestycjach.
Jak wygląda proces twórczy?


Ulubione pytanie! :-) Proces twórczy składa się z trzech etapów: // POMYSŁ // Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. W razie potrzeby, pomysłów mamy ogrom! Budka może być instalacją artystyczną, użytkową lub łączyć obie te cechy. Pracę nad projektem zaczynamy od określenia tematu i roli jaką ma spełniać Budka, czyli co i w jaki sposób ma dotrzeć do naszego odbiorcy. Podstawową cechą tej instalacji jest absolutna elastyczność - może ona informować, animować, inspirować, edukować, zaskakiwać. Najważniejszy jest kontekst, wokół którego razem budujemy spójną całość. // PROJEKT // Twórcza synergia jest sposobem pracy przynoszącym najlepsze owoce, dlatego cały projekt powstaje w ścisłej współpracy z Wami. Kochamy burze mózgów! To jest coś co nas napędza i szalenie inspiruje. Mówicie nam co chcecie osiągnąć, my korzystając z naszego doświadczenia krok po kroku tworzymy projekt "szyty na miarę". Określamy takie aspekty jak m.in. temat, merytoryczne przygotowanie treści, aranżacja wizualna, interaktywność, wybór lektora/lektorów, opcje językowe, lokalizacja instalacji, techniczne przygotowanie do odbioru, czas realizacji. // REALIZACJA // Kiedy każdy element projektu zostanie przez Was zaakceptowany, rusza machina alchemiczna. "Kilka chwili" później umawiamy się na odbiór gotowej instalacji.
Ile kosztuje Budka?


Niedużo! Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza w zakładce "OFERTA".